Na prvý pohľad

Autor: Paula Beinsteinová | 8.8.2014 o 19:22 | Karma článku: 4,87 | Prečítané:  379x

Zdvihol pohľad. Jeho krásne modré oči sa na mňa upreli. Ten pohľad spôsobil, že som zabudla, čo som v tej chvíli hľadala v kabelke. Premeral si ma a ja som sa usmiala. Otočila som hlavu smerom k oknu a zbadala som ho aj v odraze. Ešte stále sa na mňa pozeral. Vlak sa pohol a ohlásil ďalšiu stanicu. Ktovie, možno že on tiež cestuje tam, kam ja...

Pomrvila som sa na sedadle a zívla som. Mala som za sebou náročný deň. Na nepríjemnosti som už však nemyslela. Iba na tie oči... Také som u iných jemu podobných ešte nevidela. Mal aj on náročný deň? Vyzerá unavene. Sklopil zrak a teraz obzeral podlahu v kupé. Akoby skúmal, kto tu sedel pred nami.

Neviem odhadnúť, koľko má rokov, ale asi bude mladší než ten, čo prišiel s ním. Chlapík len ticho sedí vedľa neho, vôbec sa mu neprihovorí. Možno čaká, že debatu začnem ja. Ale o čom sa baviť? Hlavou mi nevíri nič iné, len jeho krásny pohľad. Ako sa asi díva na svet takými očami? A koľko toho už videli? Videli krásu, prejav lásky? Azda len nie utrpenie... nie, to nie, veď nevyzerá nespokojne. Naopak, je dobre stavaný, má mocné telo a je plný sily. Aj keď je teraz unavený...

Vlak spomalil a on sa zahľadel na svojho kamaráta. Vymenili si veľavravné pohľady. Rozumeli si aj bez slov, videla som, ako medzi sebou komunikujú očami. Chlapík sa usmial. A on si spokojne opäť podoprel hlavu.

Zastali sme na železničnej stanici a ja som musela vystúpiť. Oni zostali sedieť, cestovali ďalej. Chlapík a jeho najlepší priateľ. Sibírsky husky s tými najkrajšími psími očami na svete... :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?